جزئيات خبر


پیچ و تاب برداشتن قطعه(warpage)

پدیده ی پیچ و تاب برداشتن قطعه زمانی اتفاق خواهد افتاد که قبل از سرد و سخت شدن کامل قطعه نیرو به صورت نا متوازن به قطعه وارد گردد.

پیچ و تاب برداشتن قطعه(warpage) :
پدیده ی پیچ و تاب برداشتن قطعه زمانی اتفاق خواهد افتاد که قبل از سرد و سخت شدن کامل قطعه نیرو به صورت نا متوازن به قطعه وارد گردد.این نیرو می تواند ناشی از عملکرد بد سیستم پران قالب ، راه هوای قالب (شیار خروج هوا) ، عدم یکنواختی انقباض گرمایی ، عدم فشردگی مناسب و اختلاف دمای زیاد با محیط حین بیرون آمدن از قالب باشد.
عملکرد بد سیستم پران : اگر سیستم پران به صورت غیریکنواخت به قطعه نیرو وارد کند باعث بروز پیچ و تاب خواهد شد.
شیار خروج هوا : در صورتی که شیار های خروج هوا در قسمت هایی که حبس هوا اتفاق می افتد به درستی طراحی نگردد باعث حبس لایه ی فشرده ای از هوا می شود که این لایه ی فشرده مانند فنر فشرده عمل کرده و تا زمان آزاد شدن نیرویی مداوم به قطعه وارد می کند که می تواند باعث بروز پیچ و تاب در قطعه گردد.
عدم یکنواختی انقباض گرمایی : عدم یکنواختی در انقباض گرمایی می تواند ناشی از مواد اولیه غیر یکنواخت باشد بدین صورت که اگر قطعه ی مورد نظر را یک صفحه با ضخامت 2 میلی متر در نظر بگیریم و به دلیل عدم یکنواختی مواد اولیه دو طرف این صفحه که به طور تصادفی از مواد اولیه تغذیه شده اند دارای دو ضریب انقباض گرمایی متفاوت و یا دو ضریب انتقال گرمایی متفاوت باشند که این مسئله باعث جم شوندگی متفاوت در دوطرف و باعث بروز پیچ و تاب خواهد شد.
همچنین عدم یکنواختی انقباض گرمایی می تواند ناشی از عدم تساوی سطح مقطع باشد. هرچه سطح مقطع بزرگتر باشد به این معنی است که میزان مذاب بیشتری تشکیل دهنده ی آن ناحیه می باشد و میزان مذاب بیشتر یعنی میزان گرمای بیشتر (گرما با دما متفاوت است) و گرمای بیشتر نیاز به زمان بیشتری جهت همسان شدن با محیط دارد که این باعث عدم تساوی در دمای قطعه در دو طرف آن شده و باعث اختلاف در میزان و سرعت انقباض خواهد شد که این مسئله می تواند باعث بروز پیچ و تاب گردد. برای حل این مشکل می توان از سیستم خنک کاری غیر یکنواخت (راه آب با سطح مقطع متفاوت) بهره برد.
عدم فشردگی مناسب : عدم فشردگی کافی و فاصله ی بالا بین مولکول های مذاب باعث می شود که انقباض قطعه پس از سرد شدن بیشتر شود و به دلیل عدم تساوی ضخامت در سطح مولکولی این انقباض به طور غیریکنواخت صورت گرفته و باعث بروز دفرمگی و پیچ و تاب برداشتن می گردد.
طول زیاد بدون ستون نگهدارنده یا نوار تقویتی : همانطور که می دانید در طول های بالا در اثر جاذبه تمامی مواد به سمت پایین خم خواهند شد در قطعات تزریق پلاستیک نیز این مساله به شکل پر رنگ تری وجود دارد زیرا انقباض و انبساط نهایی قطعات پلیمری 2 روز به طول خواهد انجامید.در این صورت پس از خروج قطعه از قالب و گذشت زمان دفرمگی اتفاق خواهد افتاد.برای حل این مساله می توان از نوارهای تقویتی (Rib) استفاده نمود.

مقاله
راه های پیشگیری :
1- دستگاه تزریق پلاستیک مناسب با شاخص CMK بالای 1.5 (دستگاهی بدون بایاس ، تمایل و ارتباط خطی و با ثبات بالا در زمینه ی حفظ زمان خنک کاری، حفظ فشار ، سرعت تزریق ، دمای المنت ها ، فشار و سرعت بارگیری و ....)
2- گازگیر با کیفیت ( گازگیر بدون بایاس و با ثبات در زمینه ی حفظ دمای گازگیری)
3-  قالب با کیفیت و آنالیز شده ، با طراحی مناسب سیستم نوارهای تقویتی و تناسب نوارها با ضخامت قطعه
4- پیاده سازی سیستم استاندارد کیفیت که پیش نیاز آن بازرسی تمامی اقلام ورودی ، شرایط تولید و محصولات خروجی می باشد.
5- استفاده از مواد اولیه با کیفیت و دمای ذوب یکنواخت

ساير اخبار


news
عدم ثبات ابعادی به این معناست که قطعه پس از بیرون آمدن از دستگاه و گذشت زمان به شدت تغییر اندازه می دهد.بيشتر
news
پلیسه (Flash)تاريخ ارسال: 1396/09/09
در شرایطی امکان دارد به دلیل کور شدن تعدادی از حفره های قالب در یک سمت راه گاه یک سمت قالب زودتر پر شده و تمام سرعت حرکت مذاب در سمت مقابل دو برابر گردد که این مسئله باعث بروز پلیسه گردد در این شرایط با جا به جا نمودن مکان فشار دوم و سرعت دوم می توان از بروز پلیسه ناشی از سرعت بالا جلوگیری کرد.بيشتر
news
دمباله مویی راه گاه (Filamentation)بيشتر
news
خط جوش ضعیف (Poor Weld Line)تاريخ ارسال: 1395/07/27
خط جوش ضعیف یکی از عیوبی است که در برخی موارد علاوه بر عیب ظاهری ، وضعیت عیب عملکردی نیز به خود می گیرد.بيشتر
news
جریان فواره ای (Jetting)تاريخ ارسال: 1395/07/27
جریان فواره ای یا جتینگ زمانی اتفاق می افتد که مذاب ورودی به خوبی با مواد مذاب پسین مخلوط نگردد و اثری کرم مانند بر قطعه برجای گذارد.بيشتر
news
تغییر رنگ (Discoloration)تاريخ ارسال: 1395/07/27
عدم یکنواختی رنگ قطعه در کلیه سطوح یا عدم انطباق رنگ قطعه با رنگ نمونه های اولیه را تغییر رنگ می نامیم.بيشتر
news
تغییر براقیت سطح زمانی است که میزان بازتاب نور از نواحی مختلف قطعه یکسان نباشد.این عدم یکنواختی ناشی از عدم یکنواختی شرایط تولید درون محفظه ی قالب می باشد به نحوی که مولکول های مذاب در شرایطی نامساوی خنک شده و تبدیل به قطعه ی نهایی شوند.بيشتر
news
اثر دیزل سوختگیتاريخ ارسال: 1395/07/27
اثر دیزل - سوختگی (Disel Effect)بيشتر
news
اثر جریان رگه های حلقه ایتاريخ ارسال: 1395/07/27
اثر جریان - رگه های حلقه ای دور محل راه گاه (Flow Mark)بيشتر
news
پیچ و تاب برداشتن قطعه(warpage)تاريخ ارسال: 1395/03/19
پدیده ی پیچ و تاب برداشتن قطعه زمانی اتفاق خواهد افتاد که قبل از سرد و سخت شدن کامل قطعه نیرو به صورت نا متوازن به قطعه وارد گردد.بيشتر
 1  2 > 

اطلاعات تماس

آدرس: شهرك صنعتی عباس آباد - بلوار ابن سینا - انتهای بلوار سعدی - بلوار فردوسی - كوچه 5/5 پلاك 1725
تلفن تماس: 02136426916 , 02136426917, 02136427765
فكس:02136427746
شماره تلگرام: 09304721613
آی دی تلگرام: @bsskh
ايميل: info {a} bsskh.com

TOP